Ekolaczki - Przedszkole nr 15 w Zawierciu

Ekolaczki

ekolaczki logo

Kontener

Aktualności:

Dzień Wesołego Jabłuszka

Dodano: 7 października 2017,22:26

Dzisiejszy dzień- 6 października w naszym przedszkolu pachniał przepysznie. Gdy rankiem wchodziliśmy do przedszkola pachniało jabłkami. Dziewczynki  ze starszych grup częstowały przychodzące dzieci i ich opiekunów jabłkami. Po śniadaniu, w trakcie zajęć w salach unosił się zapach jabłek, pomarańczy, mandarynek, cytryn, słodkich śliwek, winogron i innych owoców. Nikogo to jednak nie dziwi, bowiem dziś jest Dzień Wesołego Jabłuszka, które wraz z innymi owocami zachęcało dzieci do jedzenia owoców. Przedszkolaki pogłębiły, rozszerzyły i usystematyzowały swoją wiedzę dotyczącą owoców. Wykonały też różne prace plastyczne o tematyce związanej z owocami oraz owocowe pyszności- szaszłyki, koreczki, sałatki z sokiem owocowym. I chociaż jesień już jest z nami, to wokół nas znów zapachniało wakacjami.

Światowy Dzień Zwierząt

Dodano: 7 października 2017,22:22

4 października jest Światowym Dniem Zwierząt. Pamiętały o tym panie i czarna kotka, która zachęcała przedszkolaki do wspomagania bezdomnych zwierząt. Dzieci chętnie wymieniały pomysły, w jaki sposób można pomagać zwierzętom. Wszystkie jednak zgodziły się, że pomoc potrzebującym jest konieczna. Prosimy chętnych rodziców o podarowanie karmy kotom lub psom z zawierciańskiego schroniska. Karmę prosimy składać do legowiska ustawionego między drzwiami głównego wejścia do przedszkola.

Dzień Chłopaka

Dodano: 7 października 2017,22:20

W naszym przedszkolu dziewczynki nie zapomniały o zbliżającym się Dniu Chłopaka, który w tym roku przypadł na sobotę. Przygotowały dla chłopców laurki i życzenia, a dzięki pomocy rodziców także drobne upominki. W piątek 29 września wraz z pięknym uśmiechem wręczyły je chłopcom. Wszystkim nieobecnym chłopcom składamy życzenia.

Dzień Jeżyka

Dodano: 7 października 2017,22:18

29 września (piątek) w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Jeżyka. Sympatyczny jeżyk, któremu w każdej grupie przedszkolaki nadały inne imię przez cały tydzień rozmawiał z dziećmi o jesieni. W tym roku pojawiła się ona u nas 22 września i prawie od razu stała się tematem różnorodnych zabaw, zajęć, prac plastycznych. Jeżyk bardzo chętnie wykorzystywał w zabawach kasztany, żołędzie, jarzębinę i pierwsze jesienne liście. Przedszkolaki wspaniale się z nim bawiły. Na pożegnanie podarowały mu wiele swoich prac, których był tematem i życzyły mu kolorowych snów podczas zimy.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017 /2018

Dodano: 26 sierpnia 2017,19:24

Wielkimi krokami zbliża się nowy rok szkolny :)

Czekamy na Was już 1 września od samego rana.
Nie zapomnijcie zabrać ze sobą dobrego humoru, przytulanki oraz wspomnień z wakacji.
Rodziców prosimy o obuwie i ubranie na zmianę oraz krótkiego, mocnego przytulasa na dobrą zabawę z przyjaciółmi.

Przypominamy również rodzicom dzieci nowoprzyjętnych (3 i 4- latki), że spotykamy się 31 sierpnia o godz. 10:00.

Wszystkim Milusińskim życzymy, aby czas spędzony w naszym przedszkolu upłynął im na wesołej i radosnej zabawie, a rodzicom udanej współpracy z naszą placówką :)

 

Dodano: 22 sierpnia 2017,15:49

W związku z artykułem, który ukazał się na stronie internetowej Forum Express i który też zrodził szereg wątpliwości informuję, iż nowe rozwiązania organizacyjne przewidziane na nowy rok szkolny 2017/2018 nie obniżą wysokiego standardu funkcjonowania placówki. Przedszkole nr 15 było, jest i będzie miejscem, w którym dziecko ma możliwość optymalnego rozwoju poprzez organizowanie różnorodnej aktywności. Placówka będzie przygotowana do nowego roku szkolnego. Jednocześnie informuję, że Dzieci będą miały zapewnioną opiekę oraz edukację na wysokim poziomie.

Z poważaniem
Beata Brzozowska

“Bawię się z mama i tatą” – Piknik Rodzinny

Dodano: 12 czerwca 2017,18:52

1 czerwca to święto wszystkich dzieci. Przed południem przedszkolaki wesoło bawiły się na „dmuchańcach – skakańcach”, grały w piłkę i bawiły się przy muzyce. Był to wesoło spędzony czas. Natomiast po południu  przedszkolaki, które pamiętały o swoich rodzicach i ich świętach (26 maja – Dzień Mamy i 23 czerwca – Dzień Taty) z tych to okazji postanowiły zaprosić do zabawy swoich bliskich na Pikniku Rodzinnym. Atrakcji było co niemiara. Piknik rozpoczęły dzieci z Koła Tanecznego, a następnie po kolei wszystkie grupy prezentowały przed Rodzicami swoje umiejętności taneczne. I zaczęła się wspólna zabawa! Chętni rodzice ze swoimi dziećmi mogli malować na sterczu, tańczyć przy wesołej muzyce z przyborami i bez nich, tworzyć piękne kwiaty. Można też było wypić wodę cytrynową, kawę lub herbatę, zjeść grillowaną karkówkę lub kiełbaskę z kiszonym ogórkiem, porozmawiać, pośmiać się… Jednym słowem pobyć ze sobą oraz nawiązać nowe znajomości.

Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego

Dodano: 12 czerwca 2017,18:48

Dziś, 2 czerwca świętowaliśmy Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego. Dzieci oglądały filmy edukacyjne i ilustracje ukazujące nie tylko  piękno Ziemi ale również zagrożenia, jakie stwarza człowiek rabunkowo wykorzystując jej zasoby czy też zaśmiecając ją. Rozwiązywały zagadki o tematyce przyrodniczej, pokonywały tory przeszkód na podwórku przedszkolnym oraz brały udział w licznych zabawach polisensorycznych. Przedszkolaki z zapałem śpiewały piosenki o tematyce przyrodniczej, ilustrując je ruchem lub bawiąc się przy nich w różnorodne zabawy ruchowe. Wykonały też interesujące prace plastyczne, ukazując na nich szczęśliwą, czystą planetę.

Dzień Mamy

Dodano: 27 maja 2017,18:09

26 maja to święto wszystkich mam. Przedszkolaki pamiętały o swoich mamusiach, które są oczywiście najpiękniejsze, najwspanialsze, najmądrzejsze i najbardziej kochane przez swoje córeczki i synków. Każda mama przychodząca dziś do przedszkola została na holu obdarowana  serduszkiem na znak ogromnej miłości do niej jej dziecka. Tematem dzisiejszych zajęć było podsumowanie wiadomości dotyczących rodziny oraz rozpoczęcie przygotowań do Dnia Rodziny, który będziemy obchodzili 1 czerwca. W tym dniu odbędzie się Piknik Rodzinny, na który już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy :)

Ekologiczny pokaz mody przedszkolaka

Dodano: 27 maja 2017,18:07

W piątek 19 maja o godz. 10.00 w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” im. A. Mickiewicza odbyła się druga edycja konkursu “Ekologiczny pokaz mody przedszkolaka”, którego ideą było przygotowanie strojów z dowolnych surowców wtórnych lub odpadów komunalnych. W konkursie wzięło udział 67 uczestników z 7 placówek z Zawiercia – przedszkola nr 1, 2, 5, 6, 7, 8 i 15. Przygotowane przez uczestników stroje były oceniane przez komisję konkursową. Wybitni projektanci z naszego przedszkola: Zuzia S., Staś D., Zuzia P., Nina K., Hania S., Anastazja M. oraz Szymon K.  zaprezentowali własne stroje w prezentacji, której tematem była odpowiedź na odwieczne pytanie zadawane przed uroczystością ślubną przez parę młodych i gości: Co ja mam na siebie włożyć? Myślę, że suknie i fraki podobały się każdemu…
Po zakończonym pokazie mody komisja konkursowa wręczyła nagrody rzeczowe, ufundowane przez Prezydenta Miasta Zawiercie placówkom, które zdobyły największą ilość punktów. Nasze przedszkole zdobyło II miejsce.
Serdecznie gratulujemy wspaniałym projektantom i ich sponsorom czyli Rodzicom. Wielkie brawa!!!

Konkurs miał na celu podniesienie świadomości o możliwości powtórnego wykorzystania odpadów komunalnych, propagowanie idei selektywnej zbiórki, jak również zwrócenie uwagi na możliwość ograniczenia ilości wyrzucanych przez nas odpadów.

Akcję zorganizował Referat Gospodarki Komunalnej w Wydziale Ochrony Środowiska i Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego.