Ekolaczki - Przedszkole nr 15 w Zawierciu

Ekolaczki

ekolaczki logo

Grupa I "Misie":

Nasze pierwsze dni we wrześniu…

Dodano: 30 sierpnia 2017,20:37

Pierwsze dni wrześniowe są bardzo pracowite. Dzieci, które po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola są rozdrażnione, zaniepokojone rozstaniem z rodzicami, płaczliwe i nerwowe. Ale i niektóre mamy wcale nie zachowują się lepiej, płaczą pod drzwiami tak samo jak ich dzieci. Rozumiemy to wszyscy, ale każdy musi przez to przejść. Najważniejsze to, aby pokonać lęk przed rozstaniem.

Okres przedszkolny to dla dziecka czas wielu przeżyć, poznaje ono świat, uczy się współpracy w grupie, stawia pierwsze kroki w przedszkolnej społeczności. Nowym doświadczeniom towarzyszą emocje – czasem jest to radość, innym razem smutek – wtedy zaczynają się pierwsze problemy, ponieważ nagle okazuje się, że napotykamy ze strony dzieci emocjonalną barierę. Na widok budynku przedszkola dzieci reagują płaczem, krzykiem, histerią, okazując w ten sposób lęk przed rozstaniem. Rodzice są zrozpaczeni, ponieważ nie tylko nie mogą uspokoić dziecka, ale również nie potrafią poradzić sobie z własnymi emocjami. Dlatego też nie należy przedłużać rozstania, ponieważ to tylko je utrudnia. Długie pożegnania budzą nadzieję u dziecka, że mama zabierze je ze sobą, więc płacze i histeryzuje, aby pokazać jak mu źle. Tymczasem dziecko po kilku minutach uspokaja się i radośnie bawi się z innymi dziećmi.

Pragniemy Państwa zapewnić, że zrobimy wszystko, aby okres adaptacyjny trwał jak najkrócej. Stworzymy atmosferę, w której dzieci poczują się bezpiecznie i radośnie.

Grupa I „MISIE”

Dodano: 4 lutego 2014,17:33

grupa 1 Grupa I „MISIE”- dzieci 3- letnie

NAUCZYCIELKI:

mgr Monika Bryła
mgr Dorota Tomanek

POMOC NAUCZYCIELA:

Agnieszka Jędruszek

„Mały miś, smutny miś do przedszkola przyszedł dziś …”

Tak, tak to było bardzo dawno temu. My już tego nie pamiętamy. Dziś My to Misie poważne, mamy już 3– latka. Wszystkie jesteśmy uśmiechnięte, szczęśliwe, życzliwe, wesołe i pełne pomysłów do zabaw. Grupa nasza jest wesoła, razem z naszymi paniami tworzymy bardzo silny, zwarty i uśmiechnięty zespół. Czas nam upływa bardzo wesoło wśród wspólnych zabaw muzycznych i ruchowych, a także innych zajęć. Mamy wspaniałą salę, zabawki, uwielbiamy malować farbami i lepić różne „cuda” z plasteliny. Mamy piękny i bezpieczny ogród przedszkolny, często też odwiedzamy salę zabaw z której najchętniej nie wychodzilibyśmy. Lubimy nasze przedszkole, jesteśmy tu bezpieczni i dobrze się tu czujemy, zawsze z nami są panie, które z uśmiechem pomogą i przytulą, kiedy trzeba.

„Jestem sobie mały Miś, śmieszny Miś,
Znam przedszkole nie od dziś…” :-)