Ekolaczki - Przedszkole nr 15 w Zawierciu

Ekolaczki

ekolaczki logo

PRAWO DO

IMIENIA I NAZWISKA

prawa1

PRAWO DO

MARZEŃ I TAJEMNIC

prawa2

PRAWO DO ZABAWY

prawa3

PRAWO DO ODPOCZYNKU

prawa4

PRAWO DO EMOCJI

prawa5

PRAWO DO

ŻYCIA BEZ PRZEMOCY

prawa6

PRAWO DO

WŁASNEGO ZDANIA

prawa7

PRAWO DO

OPIEKI LEKARSKIEJ

praw8

PRAWO DO JEDZENIA

prawa9

PRAWO DO NAUKI

prawa10

PRAWA DUŻYCH I MAŁYCH

  • Każdy mały i duży człowiek ma prawo do imienia i nazwiska. Jeżeli chce, może mieć również przezwiska, na przykład Kropeczka lub Chudzinka.
  • Każdy mały i duży człowiek ma prawo do tajemnic i marzeń. Jeżeli chce, może przechowywać w swoich szufladach skarby: szklane kulki, kawałki sznurka, kamyki; marzyć o wyprawie na wyspę Turapulra; pisać pamiętnik i mieć kilka lub nawet tysiąc tajemnic.
  • Każdy mały i duży człowiek ma prawo do zabawy. Jeżeli chce, może się bawić, budować zamki z klocków, grać w piłkę, szyć sukienki dla lalek, rysować patykiem dziwolągi na piasku, chodzić na wystawy, koncerty, spektakle teatralne i filmy.
  • Każdy mały i duży człowiek ma prawo do odpoczynku. Jeżeli chce, może leżeć w łóżku, huśtać się na huśtawce, przyglądać się biedronce na łące, słuchać muzyki czy biegać po parku.
  • Każdy mały i duży człowiek ma prawo do emocji. Jeżeli chce, może smucić się, płakać, podskakiwać z radości, martwić się, kochać, przyjaźnić z kimś i troszczyć o drugą osobę.
  • Każdy mały i duży człowiek ma prawo do życia bez przemocy. Nikt – ani dziecko, ani dorosły – nie może innych bić i poniżać, dokuczać im i wyśmiewać się z nich.
  • Każdy mały i duży człowiek ma prawo do własnego zdania. Powinien być pytany o to, co myśli na dany temat. Oczywiście, nie oznacza to, że zawsze ma rację.
  • Każdy mały i duży człowiek ma prawo do opieki lekarskiej. Jeżeli się skaleczy, należy mu opatrzyć ranę. Ludzie powinni także zostać zaskrzepieni przeciwko chorobom zakaźnym, a kiedy zachorują – zbadani i poinformowani o tym, co mają robić, aby jak najszybciej wyzdrowieć.
  • Każdy mały i duży człowiek ma prawo do jedzenia. Powinien jeść i pić takie produkty, które zawierają wszystkie potrzebne dla zdrowia składniki.
  • Każdy mały i duży człowiek ma prawo do nauki. Może słuchać, czytać, pisać, liczyć, rysować, malować, grać, lepić, rzeźbić, konstruować, śpiewać…

J. Krzyżanek Dzieciaki z ulicy Tulipanowej, czyli Prawa Dużych i Małych

Kielce 2008, Wyd. JEDNOŚĆ

A academic writing service will be sure your dissertation or thesis is written on time, inside the limits of the strict deadline, and meets the exact demands essay helper of your homework. Most academic papers should consist of these subsequent: an exceptional thesis statement, demonstrating ideas, and conveying a debate, talking a questions or prompt, and producing an investigation of the topic issue.

Strong essay writing is a vital skill for absolutely any prospective faculty scholar

Many U.S. college students are taught how to create four paragraph essays as part of their composition classes. Most college students are not ready for that vast quantity of investigation that they need to buy essay do in order to prepare a great college paper. The following tips will help you to create a strong and effective informative article: